Centrum Ortodoncji
i Stomatologii

Chirurg stomatolog Bielsko

Chirurgia stomatologiczna jest to dziedzina stomatologii, zajmująca się leczeniem zabiegowym zębów i jamy ustnej. Wielu pacjentów obawia się wizyty u chirurga, dlatego istotną rolę odgrywa zapewnienie pacjentom bezbolesnych zabiegów, ulgi i zaufania do lekarza od pierwszej wizyty. W pracy chirurga kluczowe jest doświadczenie oraz precyzyjny sprzęt zabiegowy. Nasze gabinety wyposażyliśmy w wysokiej klasy aparaturę zabiegową, gwarantującą pacjentom bezpieczeństwo i skuteczność podjętego leczenia. Nad leczeniem czuwa doskonale wyszkolona kadra, która troszczy się o wysokie standardy procedur medycznych oraz dokłada wszelkich wysiłków, by pacjenci wracali do zdrowia jak najszybciej. Nasi pacjenci czują się komfortowo, bezpiecznie i mają poczucie, że trafili pod najlepsze skrzydła.

Czym zajmuje się chirurgia stomatologiczna? Pojęcie to kojarzy się pacjentom głównie z usuwaniem zębów. W rzeczywistości jest to tylko wycinek pracy chirurga stomatologa. Chirurgia stomatologiczna obejmuje także szereg innych procedur, w tym leczenie chorób przyzębia, usuwanie torbieli i guzów, przeszczepy kości, implanty zębowe, korekcję wad zgryzu czy leczenie rehabilitacyjne po urazach.

Dobry chirurg stomatolog Bielsko-Biała – kiedy warto się do niego zgłosić

Aby zweryfikować zasadność interwencji chirurgicznej, należy umówić się na konsultację stomatologiczną. Po drobiazgowej diagnozie, lekarz zaleca podjęcie natychmiastowego leczenia lub informuje o konieczności przeprowadzenia dodatkowych badań. Przed przeprowadzeniem bardziej skomplikowanych zabiegów, stomatolog skieruje pacjenta do wykonania RTG zębów, pantomogramu (zdjęcia zębów, szczęki i żuchwy) lub tomografii 3D.

Proste zabiegi z zakresu chirurgii stomatologicznej możliwe są do wykonania na pierwszej wizycie. Plan bardziej skomplikowanego leczenia, pacjent uzyskuje po odbyciu wizyty kontrolnej i wykonaniu koniecznych badań dodatkowych.

Warto wiedzieć, że interwencji chirurga nie powinno się odkładać na później. Stany zapalne, nadające się do leczenia chirurgicznego, mogą postępować niezwykle szybko i w błyskawicznym tempie doprowadzić do rozległych infekcji oraz utraty zębów. Dobry chirurg nie tylko uwolni pacjenta od bólu, ale zminimalizuje również skutki postępujących chorób. Dzięki badaniom dodatkowym, chirurg jest w stanie wyleczyć bieżące problemy jamy ustnej pacjentów oraz zapobiec powstawaniu nowych.

Kadrę Dental City stanowią lekarze o wysokich kompetencjach i nienagannej etyce pracy. Dobry chirurg stomatolog w Bielsku-Białej gwarantuje, że nawet skomplikowane zabiegi chirurgiczne zostaną wykonane zgodnie z najwyższymi standardami sztuki lekarskiej. Częstą przyczyną wizyty u chirurga stomatologa jest ekstrakcja „ósemek”, potocznie nazywanych zębami mądrości. Czy warto usuwać zęby, które da się wyleczyć?

Z punktu widzenia stomatologii, naturalne zęby pacjenta są najcenniejsze i warte leczenia. Istnieje jedna szereg sytuacji, kiedy zęby te należy usunąć, nawet, gdy są zdrowe. Warto wiedzieć, że w procesie ewolucji ósemki stały się zębami zbędnymi, ponieważ obecnie ludzie spożywają przede wszystkim pokarmy miękkie. Współczesny człowiek ma inny kształt czaszki i w jamie ustnej brakuje miejsca na ósemki. Konsekwencją wyrzynania się zębów mądrości jest więc krzywienie się prostego dotąd zgryzu. Z tego powodu ekstrakcję ósemek zaleca się w wieku względnie młodym, między 16 a 26 rokiem życia, by zapobiec prawdopodobnym, późniejszym wadom zgryzu.

Dobry chirurg stomatolog, dysponujący dużym doświadczeniem i odpowiednimi narzędziami, przeprowadzi również ekstrakcję ósemek, które nie wzeszły w całości lub ich wzrost zatrzymał się.

 

Zabiegi, które wykonujemy – Chirurg stomatolog Bielsko

Chirurdzy Dental City specjalizują się w następujących zabiegach:

Ekstrakcja zęba – jest to zabieg, który polega na usunięciu zęba. W tym celu wykorzystuje się specjalistyczne narzędzia zapewniające bezpieczeństwo i skuteczność. Stosowane przez nas znieczulenia sprawiają, że zabieg ten jest bezbolesny oraz w pełni komfortowy.

Ekstrakcja zębów zatrzymanych ­– zdarzają się sytuacje, kiedy nie dochodzi do wyrżnięcia się w pełni wykształconego zęba. Może to być źródłem wielu problemów, między innymi pojawienia się torbieli, stanów zapalnych czy intensywnego bólu. Konieczne jest wtedy wykonanie zabiegu polegającego na usunięciu zęba zatrzymanego, co pozwala przywrócić zdrowie w jamie ustnej.

Usunięcie ósemek – zęby mądrości bardzo często są powodem licznych problemów. Mogą one być przyczyną wad ortodontycznych, a także źródłem intensywnego bólu. Ponadto ich niedogodne położenie sprawia, że odpowiednia higiena jest znacznie utrudniona, co sprzyja rozwojowi chorób czy różnego rodzaju stanów zapalnych. Wszystko to sprawia, że niejednokrotnie usunięcie ósemki jest koniecznością. W naszej klinice zabieg ten wykonujemy w znieczuleniu, dzięki czemu jest całkowicie bezbolesny.

Resekcja wierzchołka korzenia – jest to zabieg, który polega na usunięciu fragmentu korzenia zęba. Jego przeprowadzenie konieczne jest w sytuacji, kiedy w kanale pozostawione zostały narzędzia po nieudanym leczeniu kanałowym, a także przy pojawieniu się stanów zapalnych w tkankach okołowierzchołkowych.

Podcięcie wędzidełka – wędzidełka to błony śluzowe, z których jedna znajduje się pod językiem, z kolei druga po wewnętrznej stronie wargi. Ich nieodpowiednia długość może być przyczyną pojawienia się wad wymowy lub diastemy. Można jednak temu zapobiec, wykonując prosty zabieg podcięcia wędzidełka, który jest w pełni bezpieczny.

Chirurgiczne wydłużenie korony klinicznej – w niektórych przypadkach korona może być zbyt mocno zasłonięta przez dziąsło, co tym samym uniemożliwia wykonanie skutecznego leczenia protetycznego. W takiej sytuacji przeprowadza się zabieg chirurgicznego wydłużenia korony klinicznej.

Podniesienie dna zatoki szczękowej – jednym z poważniejszych problemów, jaki może pojawić się w jamie ustnej, jest wystąpienie braku odpowiedniej ilości tkanki kostnej. Prowadzi to do utraty pełnej funkcjonalności jamy ustnej, a także jest przeciwwskazaniem do przeprowadzenie leczenia implantologicznego. Jednym z rozwiązań w takiej sytuacji jest podniesienie dna zatoki szczękowej. Istnieją dwie metody jego wykonania: otwarta oraz zamknięta. Pierwsza z nich polega na dotarciu do zatoki szczękowej poprzez wykonanie niewielkiego otworu. Ważna na tym etapie jest precyzja, aby nie doprowadzić do uszkodzenia błony Scheindera. Następnie podnosi się zatokę szczękową za pomocą specjalnych narzędzi, a wolną przestrzeń wypełnia się biokompatybilnym materiałem, po czym stosowana jest specjalna syntetyczna MEMBRAN. Nieco inaczej wygląda druga metoda, czyli zamknięta. Polega ona na nawierceniu loży pod implanty, dzięki czemu uzyskuje się dostęp do dna zatoki szczękowej. Następnie podnosi się ją, co pozwala uzyskać około 3 milimetrów wolnej przestrzeni, która jest uzupełniana przez w pełni bezpieczny biokompatybilny materiał. W obu przypadkach proces odbudowy kości trwa kilka tygodni. Zabieg podniesienia dna zatoki szczękowej jest w pełni bezpieczny i bezbolesny, w czym ogromna zasługa stosowanych przez nas skutecznych znieczuleń.

Sterowana regeneracja kości – zabieg ten również wykonuje się w przypadku niewystarczającej ilości tkanki kostnej. Do odbudowania kości wykorzystuje się materiał biokompatybilny, który zabezpieczany jest specjalną membraną kolagenową, dzięki czemu nie dochodzi do wrastania nabłonka w tkankę kostną. Cały proces rekonstrukcji trwała około 6 miesięcy.

Zadzwoń już teraz

Rozwiejemy Twoje wątpliwości, umówimy dogodny termin.

+48 33 307 00 00